Revizyon Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

By April 3, 2018Uncategorized

Normal burun ameliyatından farklı olmayan revizyon burun estetiği nasıl yapılır diye merak edenler, çözüm olarak ameliyatsız estetiğin işe yaradığını düşünebilir. Bazı durumlar ve geçici çözümler için ameliyatsız burun estetiği çözüm olsa da genel olarak revizyon operasyonları açık ameliyat tekniğiyle yapılır. Gereken kemik yapısının yeniden dizayn edilmesi hususunda problemsiz bir çalışmanın sağlanması için hastanın önceki operasyonu üzerinden ortalama 1 yıl kadar süre geçmesi gerekmektedir.

Revizyon Burun Estetiği Öncesi

 

Revizyon burun estetiği öncesi hasta normal ameliyat sürecine hazırlandığı bir aşamaya ihtiyaç duyar. Kan sulandırıcı ilaç ve alkol kullanımından 1 hafta uzak kalmak, 24 saat öncesinden yeme içmeyi kesmek operasyona hazırlık açısından önemlidir. Aksi bir durum yoksa, hasta genel anestezi ile cerrah ameliyata alınır. Burnun mevcut durumu ve sonrası fotoğraflanarak hastaya gönderilmek üzere saklanır.

 

Revizyon Burun Estetiği Sonrası

 

Operasyon dolguyla olacaksa 10-20 dakika, ameliyat olacaksa birkaç saat sürer. Bu yüzden operasyon sonrası gerekli olan önlemler cerrahi operasyon süreciyle aynıdır. Birkaç hafta şişlik ve morluklar görünebilir. Aynı zamanda birkaç ay sonra estetik operasyonun sonucu net olarak ortaya çıkmaktadır. Bu yüzden bu süre dahilinde burnunuzu ağır darbelerden uzak tutmanız önemli bir detaydır.

 

Revizyon Burun Estetiği Fiyatları

 

Fiyat açısından normal burun ameliyatıyla aynı koşullarda seyreden revizyon burun estetiği fiyatları il ve ilçeye göre farklılık göstermektedir.  Burun estetiği konusunda fiyat alırken tercih ettiğiniz hastane, hekim ve bulunduğunuz konum fiyatta farklılıklara neden olabilir. Bu yüzden ciddi bir araştırma yaparak en uygun fiyatı değil en iyi doktoru aramanız önemlidir. Aksi halde revize operasyonunda da başarısız sonuçlar almanız söz konusu olmaktadır.

 

Revizyon Burun Estetiği Avantajları

 

Burun revizyonunda başarılı sonuçlar almanız psikolojik açıdan sizi rahatlatacaktır. Bu yüzden revizyon eski sorunlu burnun yarattığı psikolojik problemleri giderdiği için psikolojik bir rahatlama sağlayacaktır. Bununla birlikte burun estetiğinde revizyon, burun sorunlarının en aza inmesi açısından yardımcı olacaktır.

 

Revizyon Burun Estetiği Dezavantajları

 

Dezavantaj olarak tabi ki burnun eski halinden daha kötü olması riski vardır. Ancak daha önceki tecrübenize dayanarak iyi bir seçim yapmak da sizin elinizdedir. Hekim seçerken önceki operasyonları hakkında bilgi alabileceğiniz alternatifleri değerlendirmeniz burun estetiği konusunda size avantaj sağlayacaktır.

 

Revizyon Burun Estetiğinde İyileşme Süreci

 

Normal bir operasyondaki iyileşme süreçlerine benzer iyileşme süreci olan revizyon estetiği bazen kapalı teknikle küçük bir kaldırma müdahalesi, bazen ciddi bir operasyon şeklinde olabilir. Ancak her durumda uygulama kişiden kişiye değiştiği için sonuç da farklı olacaktır. Ortalama 1 saat süren revizyon ameliyatları, birçok açıdan pratik çözümler sağlayarak hastanın burun yapısını düzelten “düzeltme” ameliyatlarıdır.

 

Revizyon Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

 

Ameliyatsız burun estetiği süresi oldukça kısadır. Bu yüzden ortalama 15 dakika içinde tamamlanır. Maksimum yarım saat süren operasyon ofis şartlarında kolayca yapılabilir. Süre bakımından pratik olan ameliyatsız burun estetiği hem zaman hem de maliyet açısından oldukça ekonomiktir. Geçici bir işlem olduğu için fiyat bakımından da oldukça uygundur. Farklı bütçelere sahip olan kişiler için ideal bir estetik yöntemi olan ameliyatsız burun operasyonu kısa sürede sonuç vermektedir.

 

 

 

 

Leave a Reply