Kapalı Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

By March 20, 2018Uncategorized

Burun deliklerinden girilerek burnun şeklinin düzeltilmesi ve burun ucunun kaldırılması sağlanır. Bazı estetik cerrahlar, burun estetiği için mikro cerrahi yöntemini tercih ederler. Kapalı burun estetiğinin başarılı biçimde yapılması için birçok uzman bu alanda eğitim almıştır. Ancak uzmanların büyük bir kısmı açık tekniği tercih etmektedir. Özellikle nefes alıp verme sorunları yaşayan hastalar, estetik olurken burun sorunlarının giderilmesi için de istekte bulunmaktadır.

 

Hasta genel anestezi altında operasyona alınır ve ortalama 1,5 saat sonra ameliyat biter. Bir gece hastanede tedbir amacıyla kalınır, daha sonra burun takip edilerek 1 hafta içinde tamponların alınması sağlanır.

 

Kapalı Burun Estetiği Öncesi

 

Kapalı burun estetiği öncesi hasta detaylıca muayene edilir ve en uygun burun şekline karar verilir. Ameliyat günü ve saatinin belirlenmesinden sonra, burun estetiğinde kullanılacak teknik seçilir. Hastanın ve hekimin kararıyla başlayan operasyon sonucunda, birçok kişi burun revizyonu ya da ek bir operasyona gerek kalmadan yeni burnuna kavuşmuş olur.

 

Kapalı Burun Estetiği Sonrası

 

Kapalı burun estetiği operasyonu bittikten sonra hastanın ilk 6 ay ağır fiziksel aktivitelerden uzak durması gerekir. Operasyondan 1 hafta sonra yüzdeki morluklar azalabilir. Ancak burun şişliklerinin tamamen geçmesi bir iki ayı bulmaktadır. Çoğu hasta tampon ve sargı çıktıktan sonra ortaya çıkan burun şeklinden memnun kalmaktadır.

 

Kapalı Burun Estetiği Fiyatları

 

Burun estetiği devlet hastanelerinde ucuz, özel hastanelerde ise pahalı bir operasyondur. Bu yüzden il, ilçe hatta semte göre bile değişiklik göstermektedir. Burun ameliyatı yaptırmak isteyen birçok kişi, fiyat araştırması konusunda farklılıklar olduğunu görecektir. Ancak fiyattan çok hekimin deneyimi ve başarısı önemlidir. Bunun için hasta yorumlarına bakılarak karar verilmesi sonuç açısından memnuniyet oranını yükseltecektir. Fiyatlarda farklılıklar söz konusu olduğu gibi, hekimler de farklı uzmanlık alanlarına göre operasyon tercih etmektedir.

 

Kapalı Burun Estetiği Avantajları

 

Kapalı burun estetiği, öncelikle iz ihtimali söz konusu olmadığı için çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Burun estetiği için kapalı tekniğin tercih edilmesi iz kalmayacak şekilde yapılan operasyon sonucunun başarısını da belli edecektir.

 

Kapalı burun estetiği avantajları, birçok kişinin sandığının aksine çok fazladır. Birçok müdahale, burun ucuna kesi atılmadan yapılabilmektedir. Bu yüzden deneyimli bir hekim, kapalı burun estetiği avantajlarından yararlanmanız için işinizi kolaylaştıracaktır.

 

Kapalı Burun Estetiği Dezavantajları

 

Kapalı burun estetiğinin dezavantajlarına bakacak olursak burnun ileri derecedeki sorunlarının giderilmesi için yeteri kadar çalışma alanı bırakmaması problemlerin çözümü açısından oldukça önemlidir. Kapalı burun ameliyatı için gerekli analizin yapılmasıyla bu riskler en aza inecektir.

 

Kapalı Burun Estetiğinde İyileşme Süreci

 

Kapalı burun estetiği konusunda iyileşme süreci hastadan hastaya değişmektedir. Ortalama 10 günlük bir zaman dilimi söz konusuyken birçok kişi birkaç gün içinde gnlük aktivitesine dönebilir. Ancak ağır hareketler ve spor etkinliklerinden uzak durulması oldukça önemlidir. Burun estetiğinde iyileşme süreci söz konusu olduğunda herkeste farklı bir zaman dilimi söz konusu olmaktadır.

 

Kapalı Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

 

Ortalama 2 saat süren kapalı burun estetiği burun yapısının değişmesi ve revizyon söz konusu değilse daha kısa da sürebilmektedir. Operasyonda detaylar ne kadar fazlaysa süre de o kadar uzun olacaktır. Kapalı teknikle yapılacak olan uygulamalar başarılı sonuç vermeler için hastanın bilgilendirilmesi, hekimin tetkiklerinin yaptırılması ve iyileşme sürecinin de başarılı olması için ağır aktivitelerden uzak durmak gerekiyor.

 

Leave a Reply