Burun Ucu Estetiği Nasıl Yapılır?

By March 10, 2018Burun Estetigi

Burun ucu estetiğinde sadece burun ucu değil, burnun tamamı dikkate alınarak bir estetik müdahale uygulanır. Estetik açıdan şık görünen bir burun aynı zamanda nefes alıp verme, profilden orantılı görüme ve hastanın beğenisi kazanacak bir sonuç alma açısından oldukça önemlidir. Burun ucu estetiği konusunda uzman görüşünü alarak doğru kararı vermeniz önemli bir adımdır. Aksi halde burun şekli yüzünüze uygun olmayacak ve memun kalmayacağınız sonuçlarla başarısız bir burun yapısına sahip olma riskiyle karşı karşıya kalacaksınız.

 

Burun Ucu  Estetiği Öncesi

 

Ameliyat öncesi yapılması gereken öneriler, hekimin muayenesi ve tetkikleri sonrasında ortaya çıkacaktır. Burun ucu estetiği için yapılan uygulama genel anestezi ile birlikte yapılacağı için burun ucu estetiği öncesi ameliyat öncesinde yapılan tüm uygulamalar geçerlidir.

 

Burun Ucu Estetiği Sonrası

 

Operasyon sonrası yapılması gerekenler konusunda doktorunuz sizi uyaracaktır. Ancak burun ucu estetiği konusunda gerekli olan operasyon sonrası burnunuza ağır darbe almamanız ve basınç gerektiren konularda burnu baskı altına almamanız önemlidir. Burun ucu düşmesi gibi durumlar günümüzde nadiren gerçekleştiği için hekiminize güveniyorsanız sorunsuz bir biçimde tedavinizi yaptırabilirsiniz.

 

Burun Ucu Estetiği Fiyatları

 

Fiyat açısından detay gerektiren uygulamalar daha yüksek bir maliyete neden olurken ekonomik olan uygulamalar için devlet hastaneleri tercih edilebilir. Devlet hastanesi ya da büyük hastaneler için tercih edilecek hekime göre fiyat değişse de devlet hastanelerinde genelde daha ucuz fiyatlar söz konusu olmaktadır.

 

Burun Ucu Estetiği Avantajları

 

Burun ucu estetiği, burnunuzun ucunun daha kalkık olmasını sağlar. Bu da estetik açıdan hoş görünen bir görsele neden olur. Ancak burun estetiği sadece burun ucu olarak görülmemelidir. Bu yüzden operasyonun en önemli avantajları, estetik açıdan şık görünen bir sonucun alınmasıdır.

 

Burun Ucu Estetiği Dezavantajları

 

Operasyonun dezavantajları konusunda tedbirli davranmak için uzun süre burnu hasara karşı uyarmak gerekecektir. Özellikle burun estetiği konusunda önlem almak isteyen kişiler, en azından 3 aylık bir süre ağır fiziksel aktiviteler, spor ve yüzme gibi etkinliklerden uzak durmalıdır. Burun ucu estetiği konusunda en iyi çözümü almak için hekiminizin önerdiği ameliyat tekniği ve burun şeklini tercih etmelisiniz. Ünlü burunları konusunda ısrarcı davranırsanız birçok kişide olduğu gibi sizde de sonuç açısından memnun kalmanızı önleyici durumlar yaşanabilir.

 

Burun Ucu Estetiğinde İyileşme Süreci

 

Hastadan hastaya değişen burun ucu estetiği iyileşme süreci genelde 1-1,5 aylık bir zaman diliminde gerçekleşmektedir. Estetik operasyonlar için gerekli olan hazırlık ve iyileşme için hekimler 1 yıllık bir zaman dilimi ön görmektedir. Burun ucu estetiğinde de normal estetikte de problemsiz bir biçimde iyileşmek mümkün olacaktır.

 

Burun Ucu Estetiği Ne Kadar Sürer?

 

Operasyon 2 saati geçmeyen zaman diliminde gerçekleşir. Bu zaman dilimi içine yer alan estetik müdahaleler sorunsuz bir biçimde gerçekleştirilirken genelde süreç 1 saat içinde yapılmaktadır. Estetik operasyon sürecinin kısalması hekim, hasta ve operasyon niteliğine göre değişmektedir. Bu yüzden herkes için farklı olacak olan zaman dilimi konusunda net bir bilgi vermek uygun olmayacaktır. Burun ucu estetiği fiyatları ve estetik açıdan memnun edici sonuçlar için hekimize tüm detayları sorarak bilgi alabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply