Ameliyatsız Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

By March 15, 2018Burun Estetigi

Ameliyatsız burun estetiği için öncelikle burun yapısındaki problemlerin belli olması gerekir. Estetik sorunlar konusunda aşağıdaki burun problemleriniz varsa, ameliyatsız burun estetiği tercih edebilirsiniz;

 • Burun kemeri ve sırtı çöküntüleri,
 • Burun köprüsü düzeltme işlemleri,
 • Burun deliği asimetrikleri,
 • Yamuk burun,
 • Burun ucu düzeltme ve kaldırma,
 • Köprü düzeltme işleri.

 

Yani burun küçültme talebi dışındaki sorunların düzeltilmesi için ameliyatsız yöntemler tercih edilebilir. Kadın ve erkekler bu tekniklerle burun problemleri minimumdaysa kusursuz bir burna sahip olabilmektedir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Öncesi

 

Ameliyatsız burun estetiği öncesi herhangi bir ön hazırlık söz konusu değidir. Bu yüzden anestezinin etkilerinden uzak durmak istediğinizde bir öğle tatilinde dahi ameliyatsız burun estetiği yaptırabilirsiniz. Bunun için oldukça basit bir muayene sonrasında burun yapısındaki bozuklukların düzelmesi söz konusu olacaktır. Ameliyatsız burun estetiği konusunda çözüm bulmak istediğinizde hekiminizde görüşerek doğru kararın cerrahi yöntem mi yoksa ameliyatsız burun estetiği mi olduğuna karar verebilirsiniz.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Sonrası

 

Operasyon 10-20 dakika sürer ve lokal anestezi ile yapılabilir. Dolgu maddesi enjekte edilerek kısa sürede burun şekli gözle görünür şekilde düzelir. Sonuç hemen alınabilir. Bu yüzden birçok kişi cerrahi müdahale öncesi ameliyatsız yöntemleri tercih etmektedir. İşlem sonrası herhangi bir sorun ve dikkat edilmesi gereken bir durum söz konusu olmayacaktır.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Fiyatları

 

Fiyat açısından da oldukça ekonomik olan ameliyatsız burun estetiği, dolgu işleminin fiyatıyla aynıdır. Burun estetiğinde sorunsuz bir sonuç almak istediğinizde cerrahi müdahale en kesin çözümdür. Ancak ameliyatsız burun estetiği denildiğinde ilk akla gelen çözüm dolgu uygulamasıyla başarılı bir biçimde burun çöküntülerinin giderilmesidir. Ameliyatlı çözümler söz konusu olduğunda birçok kişi sonuçtan memnun olmayabilir. Bu yüzden ameliyat öncesi çözüm olarak ameliyatsız dolgu yöntemi tercih edilebilir. Birçok kişinin merak ettiği konulardan olan ameliyatsız estetik burun bölgesinde pek tatmin edici sonuçlar vermediğinden herkesçe tercih edilmez.

 

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Avantajları

 

Ameliyatsız yöntemin birçok avantajı vardır. Bu avantajlar;

 • Anestezi müdahalesine gerek yoktur,
 • Kısa sürede yapılır,
 • Geir dönüşümü vardır,
 • Burundaki çökmelere karşı iyi sonuç verir,
 • Küçültme istemeyenler için en iyi yöntemdir,
 • Komplikasyon riski minimumdur,
 • Vakit almadığı için öğle tatilinde dahi yaptırılabilir,
 • Gözle görülür sonucu hemen fark etmek mümkündür.

 

Ameliyatsız burun estetiğinde en kısa sürede sonuç almak mümkün olmaktadır. Ancak estetik konusunda alınacak tedbirler

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Dezavantajları

 

Dezavantaj olarak burun küçültme söz konusu olduğunda işe yaramadığı iççin tercih edilmez. Bu yüzden burun küçültme, kemiğe müdahale etme gibi birçok cerrahi müdahalenin yapılmaması gerekmektedir. Burun estetiği konusunda doğru çözümler alınması için ameliyatsız tekniğin kimin için uygun olup olmadığının bilinmesi gerekir. Aksi halde başarısız sonuçlar alınması söz konusu olacaktır.

 

Ameliyatsız Burun Estetiğinde İyileşme Süreci

 

Herhangi bir ameliyat durumu söz konusu olmadığından hasta günlük aktivitelerine devam edebilir. Ancak alerjik sorunlar söz konusu olduğunda ameliyatsız burun estetiğinde iyileşme süreci de farklılık gösterecektir. Sorunsuz bir müdahale söz konusuysa, hasta uygulama yaptırıp yaşantısına devam edebilir.

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Ne Kadar Sürer?

 

Ameliyatsız burun estetiği süresi oldukça kısadır. Bu yüzden ortalama 15 dakika içinde tamamlanır. Maksimum yarım saat süren operasyon ofis şartlarında kolayca yapılabilir. Süre bakımından pratik olan ameliyatsız burun estetiği hem zaman hem de maliyet açısından oldukça ekonomiktir. Geçici bir işlem olduğu için fiyat bakımından da oldukça uygundur. Farklı bütçelere sahip olan kişiler için ideal bir estetik yöntemi olan ameliyatsız burun operasyonu kısa sürede sonuç vermektedir.

 

 

Leave a Reply